Genel Bilgiler

Biyografi

Dr.Birdişli, Anadolu Üniversitesi mezunu olup, yüksek lisans ve doktora derecelerini İnönü Üniversitesi'nde Güvenlik çalışmaları alanında almıştır. Araştırmaları Uluslararası Politika ve Güvenlik üzerine odaklanmıştır ve Güvenlik Stratejileri, Güvenlik Kültürü ile ilgilenmektedir. Bu nedenle, ulusların güvenlik algısını ele almak için sosyal psikolojiyi ve tarihsel genolojiyi güvenlik konularına uygular. Genel uluslararası siyaset anlayışında ise eklektik ve eleştirel yaklaşımları içselleştiriyor. Yayınlanmış beş kitabı ve birçok kitap bölümü vardır. Teori ve Uygulamada Uluslararası Güvenlik kitabı birçok üniversitede ders kitabı olarak kullanılmaktadır.

Dr. Birdisli, misafir akademisyen olarak Belçika ve Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde Türk Dış Politikası ve Güvenliği konularında kısa dersler verdi. Doktora sonrası araştırmalar için Coventry Üniversitesi / Birleşik Krallık Güven, Barış ve Sosyal İlişkiler Merkezi'ne davet edildi. Her yıl uluslararası konferanslarda araştırma makaleleri sunuyor ve lisans ve doktora derslerinin yanı sıra güvenlik konularında yüksek lisans düzeyindeki öğrencilere danışmanlık yapıyor. 

Birdişli, Uluslararası Politika ve Güvenlik Dergisi (IJPS)'nin kurucusu ve genel yayın yönetmeni ve aynı zamanda Uluslararası Politika ve Güvenlik Çalışmaları Derneği (INTPOLSEC)'nin kurucusu ve başkanıdır.

Dr.Birdisli, Türk Hava Kuvvetleri'nde Elektronik Harp ve Karşı Önlem teknikleri konusunda sahada gerçek deneyime sahiptir.

Dr. Birdişli Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nden "akademik verimlilik" ödülü aldı. Fakülte dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, meslek yüksekokulu müdür yardımcılığı ve Üniversite Erasmus Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

Dr. Birdisli evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce konuşuyor.

Kurum Bilgileri

Birim
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Bölüm
Uluslararası İlişkiler
Ana Bilim Dalı
Uluslararası İlişkiler

İletişim