Genel Bilgiler

Biyografi

1985 yılında İliç / Erzincan ilçesinde doğdu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında Özel Istanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Diş Hekimi olarak çalıştı. 2011 - 2016 yılları arasında Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2011 - 2015 yılları arasında İnönü Üniversitesinin (Gazi Üniversitesi Ortak) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Protetik Diş Tedavisinde doktorasını yaptı. 2016 yılından itibaren Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor ünvanı ile çalışmakta ve ders vermektedir.

Protez, implantoloji, oral cerrahi, biyomekanik, lazer ve estetik diş hekimliği alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Birçok Ulusal ve Uluslararası kongre / sempozyum / kurs katılımları, sözel ve poster bildirileri, bilimsel araştırma ve yayınları, ve dergi hakemlikleri bulunmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD), Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPID), Türk Oral İmplantoloji Derneği (TOİD), European Association of Osseointegration (EAO), Together for Implantology (TFI) ve Hatay Diş Hekimleri Odası (HDO) üyesidir.

Kurum Bilgileri

Birim
Diş Hekimliği Fakültesi
Bölüm
Klinik Bilimler
Ana Bilim Dalı
Protetik Diş Tedavisi

İletişim

E-posta
mesut.tuzlali@inonu.edu.tr
Web Sayfası
www.mesuttuzlali.com
Ofis
No:1
Posta Adresi
İnönü Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Protetik Diş Tedavisi Anabilim DAlı, Battalgazi, Malatya